• Okleiniarka krawędziowa ze wstępnym frezowaniem LOGICA 306 OPTIMAT

Symbol: LOGICA 306 OPTIMAT

Maszyny polskiej marki OPTIMAT, to gwarancja niezawodnej pracy, którą potwierdza wielu zadowolonych klientów. Model LOGICA jest szczególnie odpowiedni dla niedużych zakładów chcących osiągać wysoką jakość obróbki, ale jednocześnie zmagających się z ograniczoną ilością dostępnej powierzchni roboczej.

61500.00
szt. Do przechowalni
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 21 dni
Cena przesyłki Brak
Waga 500 kg

Zamówienie telefoniczne: 66019162

Zostaw telefon
 • Oklejarka ta służy do oklejania na gotowo krawędzi elementów meblowych fornirem i obrzeżami z PCV, ABS itp. Maksymalna grubość obrzeża nie może przekraczać 3 mm.

 • Zastosowano 2 głowice diamentowe.

 • Naniesienie kleju na krawędź płyty. Regulowaną warstwę kleju topliwego nanosi wałek klejowy zanurzony w podgrzewanym zbiorniku kleju. Zbiornik jest pokryty teflonem i posiada 5 grzałek o łącznej mocy 1300 W.

 • Przyklejanie obrzeża. Dobre wiązanie pomiędzy obrzeżem, a płytą zapewnia zespół 2 rolek dociskowych z regulacją siły docisku i odpowiednio skonfigurowanych.

 • Obcięcie początku i końca obrzeża na równo z płytą. Operacja ta jest realizowana przez obcinarkę 2-piłkową, która obcina najpierw naddatek przedni, po czym dogania tył formatki i obcina tył.

 • Sfrezowanie wzdłużne nadmiarów obrzeża (na równo z płytą). Frezarka liniowa, która posiada frezy o promieniu 2mm, jednocześnie wykonuje zaokrąglenie krawędzi w stopniu zależnym od grubości obrzeża.

 • Korekta promienia i usuwanie nadmiaru kleju (cyklina promieniowa). Wygładza zaokrąglenia po frezarce liniowej. Stosowana wyłącznie do obrzeży z PCV. W prosty sposób daje się mechanicznie wyłączyć nie tracąc swoich ustawień.

 • Polerowanie krawędzi obrzeża po frezowaniu. Polerka posiada górny i dolny silnik z tkaninowymi tarczami polerskimi ( fi120/fi20x20 ) z możliwością pochylenia o ok.10 stopni.

 • Prostoliniowe dosyłanie formatek meblowych, kolejno do poszczególnych zespołów obróbczych, zapewnia posuw mechaniczny składający się z mocnego podajnika łańcuchowego i docisku rolkowego. Gumowe rolki i nakładki łańcucha nie powodują zarysowań nawet na delikatnej fakturze oklejanych płyt (np. płyty lakierowane).

 • Maszyna sterowana jest elektronicznym panelem dotykowym.

Opcja alternatywna, zamiast polerki:

 • cyklina płaska

Pod pojęciem oklejanie na gotowo rozumie się wykonywanie następujących operacji w cyklu automatycznym (wykonanie standardowe):

 • odcięcie obrzeża z krążka. Nożyce gilotynowe odcinają odpowiednie odcinki obrzeża z krążka znajdującego się na odwijaku (max fi krążka – 800mm).

 • wstępne podgrzewanie krawędzi płyty. Podgrzewana jest prowadnica przednia. System ten pozwala osuszyć zbyt wilgotną krawędź płyty, na którą następnie będzie nałożony klej.

 • wyrównanie krawędzi płyty poprzez frezowanie wstępne. Frezowanie wstępne eliminuje wady występujące przy cięciu płyty, takie jak: brak prostopadłości, ślad po podcinaku, „spuchnięte” od wilgoci krawędzie itp.

 

Cechy - Okleiniarka krawędziowa OPTIMAT LOGICA ze wstępnym frezowaniem

Grubość obrzeża 0,4 – 3 mm
Grubość oklejanych płyt 12 – 45 mm
Różnica szerokości obrzeża i grubości płyty max. 4 mm
Minimalna długość oklejanych płyt 90 mm
Minimalna szerokość oklejanych płyt 90 mm
Prędkość posuwu mechanicznego 7 m/min
Temperatura kleju 130–250°C
Pojemność zbiornika 1,2 l
Obroty głowic frezarki wstępnej 9000 obr./min
Wielkość zbierania frezarki wstępnej 0 – 2 mm
Obroty frezów frezarki liniowej 10.500 obr./min.
Promień zaokrąglania R=2mm
Obroty piłek obcinarki 8800 obr./min
Obroty tarcz polerki 2800 obr./min
Moc zainstalowana 6.0 kW
Ciśnienie sprężonego powietrza 7 – 8 bar
Króciec odciągu min. 3.500 m3/h fi 100 mm
Poszerzona szerokość. stołu (podtrzymka) 560 mm
Wysokość robocza stołu 856 mm
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 3200x1200x1200 mm
Masa netto 500 kg
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie